۱۳۹۸ چهاردهم آذر

Email

Englishenglish
Right
 
L
height=10 height=10
height=25 اخبار height=25
تقدیر رئیس جمهور از شرکت آب و فاضلاب روستایی استان لرستان
رئیس جمهور در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان لرستان که وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور نیر حضور داشتند، از عملکرد شرکت آب و فاضلاب روستای لرستان در رسیدگی به 961 روستای سیل زده در کمترین زمان تقدیر کرد و گفت: این فعالیت ها در دنیا کم نظیر است. تقدیر رئیس جمهور از شرکت آب و فاضلاب روستایی استان لرستان

به‌گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز شنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان لرستان که وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور نیر حضور داشتند، با اشاره به اینکه کار بخش‌های دولتی در ترمیم زیرساخت‌های آسیب دیده استان لرستان کم‌نظیر است، با بیان اینکه وصل شدن آب و برق بیش از 1000 روستا طی چند روز کار بزرگی بود، بیان کرد: آب 961 روستا قطع شده بود که هم اکنون تنها بازسازی شبکه آبرسانی سه روستا باقیمانده است و از میان یک هزار و 145 روستای استان لرستان که با قطعی برق مواجه شده بودند، در حال حاضر تنها 6 روستا برق ندارند.

روحانی با تاکید بر اینکه حدود 480 میلیارد مترمکعب آب وارد سرزمین ما شده است، گفت: اگر بخواهیم یک متر مکعب از آب دریا را در کنار ساحل شیرین نماییم در حدود چهار الی پنج هزار تومان هزینه خواهد داشت اما خداوند با سیل اخیر، سرمایه، ثروت و نعمت بزرگی را در اختیار ما قرار داد.

روحانی حفظ حریم رودخانه‌ها و ساخت سد در مکان‌های مناسب برای پیشگیری و کاهش خسارات سیل را ضروری دانست و افزود: صدور مجوز ساخت اماکن و منازل در حاشیه و گاهی حتی در بستر رودخانه‌ها کاری نادرست و خلاف قانون است. اکثر خانه‌های نزدیک رودخانه‌ها ویران شدند و این درحالی است که اگر حریم رودخانه‌ها مراعات می‌شد، خسارات کمتری می‌دیدیم و در مرحله حداقلی باید این امر پیگیری شود و سپس برای بازسازی مناطق در نظر داشته باشیم که محل اماکنی که تخریب شده برای بازسازی مناسب باشد.

وی با اشاره به تشکیل جلساتی در تهران برای پیش‌بینی بارندگی سال آینده افزود: مبنا بر این در نظر گرفته شد که سال آینده نیز با چنین سیلابی مواجه خواهیم بود و باید درس‌های لازم را از این حادثه سیل اخیر گرفته و برنامه‌ریزی‌های مناسبی داشته باشیم.

1398/01/31
6785 :تعداد بازدید کنندگان
:منبع خبر
:نویسنده خبر
height=10 height=10
 
/
تعداد بازدیدکنندگان امروز 800 تعداد بازدیدکنندگان دیروز 1175 تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 554146 تعداد کاربران بر خط 20 تعداد کاربران لاگین بر خط 0
پست الکترونیک info@nww.ir
/
کلیه حقوق وب سایت متعلق به شرکت آب و فاضلاب کشورمی باشد.استفاده از اطلاعات سایت با ذکر منبع بلامانع است.
حریم شخصی
Powered by DorsaPortal